قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک

همچون جبرئیل

همچون جبرئیل

روایت داریم: فردی نزد پیامبر آمد که به او پلنگ می گفتند زیرا صورتش خال خالی بود و خیلی زشت بود . او به پیامبر گفت که خدا چه چیزهایی را واجب کرده است ؟پیامبر فرمود نماز، روزه، حج و… بعد مستحبات. او گفت که من بر واجباتم چیزی اضافه نمی کنم زیرا خدا مرا زشت خلق کرده است و من فقط واجبات را انجام می دهم. جبرئیل نازل شد و گفت که خدا به این مرد سلام می رساند. جبرئیل بخاطر زشت ها هم نازل می شود. به او بگو که آیا راضی نیستی که روز قیامت آنقدر زیبا باشی که در قیامت به شکل جبرئیل محشور بشوی؟

او خوشحال شد و گفت: ای پیامبر، آنقدر کارهای مستحبی انجام می دهم که خداوند از من راضی باشد. تمام کسانی که قیافه خوبی ندارند یا معلولیتی دارند بدانند که خداوند جبران می کند.

روایت داریم که اگر ضعفا نبودند خدا بلا نازل می کرد. خدا پیش دل شکسته هاست. وقتی پیامبر وارد مدینه شدند همه می گفتند که به منزل ما بیا ولی پیامبر گفت که هر جا شتر من بنشیند من همانجا می روم. شتر در خانه ی مرد فقیری زانو زد. او سالها فقر را تحمل کرد تا اینکه پیامبر میهمان او شد. خدا کار او را جبران کرد. این برای ما آرزو است که بزرگی به ما سلام برساند. تمام آرزوی من این است که یکی از ائمه گوشه چشمی به ما برساند.[۱] ….


حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد، برنامه سمت خدا ۱۳۹۱-۱۲-۰۷

 

مطلب پیشنهادی

جایگاه اشاعه فحشا

جایگاه اشاعه فحشا   اشاعه فحشا در میان مومنان یکی از گناهان بزرگی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *